محبت خداوند به اهل بیت(ع) و شیعیان
اسفند ۲۲, ۱۳۹۷
سال فرصت ها
فروردین ۶, ۱۳۹۸

چگونه صاحب معرفت شویم؟

تمام تلاشتان این باشد که فرصت‏ها، مثل گذشته ضایع نشود و بدون بهره‏گیری کامل، از شما نگذرد! یعنی طوری نباشد که ایّام فاطمیّه بیاید ولی ما همه‏اش به سینه‏ زدن و اشک ریختن اکتفا کنیم؛ و هیچ معرفتی به آن حضرت و خودمان پیدا نکنیم. این‏ها لازم است ولی کافی نیست؛ باید به دنبال معرفت باشیم تا بالا برویم.
اگر با تفکّر، تضرّع و توسّل، معرفت و شناخت حقیقی به حضرات ائمّه ‏ی‏ هدی(ع) پیدا شود، انسان خودش را در نور آن‏ها گم می‏کند؛ و دیگر خودش را نمی‏بیند! آن‏وقت برکات بی‏شماری را می‏بیند که ساده ‏ترین و ابتدایی ‏ترینش این است که دیگر هیچ‏وقت به‏ دنبال رذائل نمی‏رود! نه ‏تنها به‏ دنبال رذائل نمی‏رود، بلکه رذائل حتّی به فکرش هم خطور نمی‏کنند! پیوسته در نور قرار گرفته و همواره نور و هرچه نور تولید کند را دنبال خواهد کرد. این شدنی است و برای همه‏ ی ما قابل دست‏ یافتن است.
پس بیا و صاحب معرفت شو! همه‏ی رذائل‏ را به یک‏باره کنار بگذار و در نور اهل‏ بیت(ع) غرق شو! انسان اگر جارو نداشته باشد، باید با دستش، تک‏ تک آشغال‏ها را جمع کند و دور بریزد. امّا اگر یک جارو داشته باشد، تمیز کردن خانه راحت می‏شود و با یک جارو کشیدن، خیلی سریع و آسان، همه ‏ی آشغال‏ها و کثافت ها برطرف می‏شوند.
بر گرفته از کتاب مادر واقعی

نویسنده
نویسنده
حقیر طلبه ای هستم با دغدغه ی شناساندن اسلام ناب محمدی(ص) به مردم جهان و تبیین آرمان های اصیل انقلاب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *